پرداخت هزینه سویس فی ویزای آمریکا(SEVIS Fee)

سویس فی مخفف Student and Exchange Visitor Information System می باشد. كساني كه متقاضي ويزاي F-1 هستند مي‌بايست 200 دلار، صرف نظر از محل سفارت‌، به عنوان SEVIS FEE كه به I-901 Fee هم مشهور است بپردازند. ضمناً Non-Refundable هست و قابل انتقال به ديگري نيست. اين 200 دلار جداي از 160 دلاري است كه براي مصاحبه (مطابق با محل سفارت) مي‌پردازيد.

اگر نیاز به پرداخت هزینه سویس فی ویزای آمریکا دارید ابتدا ثبت نام کنید و سپس آنلاین درخواست دهید.

ثبت نام و درخواست
انجام طی 1-3 ساعت کاری
پرداخت هزینه سویس فی ویزای آمریکا(SEVIS Fee)

2

انتخاب گزینه ی i901fee

از صفحه ی باز شده قسمتی با نام i901fee Payment را بیابید. گزینه های دیگر وب سایت مربوط به چک کردن وضعیت i901Fee می باشد.

3

تایید و ارسال فرم

فرم مربوط به اطلاعات شخصی خود را پر کرده و Submit را کلیک کنید.

4

به پایان رساندن

مراحل را تا پایان انجام داده و نیمه کاره رها نکنید.

نکاتی در مورد SEVIS Fee

آیا I-901 SEVIS جایگزین هزینه ی ویزا می شود؟

خیر- هزینه ی ویزا برای تسویه کردن هزینه ی MRV می باشد و هزینه ای است برای حمایت از کنسولگری ها. هزینه ی غیر قابل برگشت دیگری نیز برای کسانی که می خواهند ویزای غیر مهاجرت به ایالات متحده بگیرند مشخص شده است.

I-901 SEVIS Fee هزینه ی جداگانه ای است که به SEVP اختصاص یافته است. SEVP مخفف Student and Exchange Visitor Program می باشد. این هزینه برای حمایت از همین برنامه ی Student and Exchange Visitor Program می باشد.

پروسه پرداخت SEVIS Fee چه اثری بر روی گرفتن ویزا می گذارد؟

اگر شما نیازمند پرداخت SEVIS Fee هستید، و به ویزا برای ورود به آمریکا، به عنوان دانشجو یا Exchange Visitor نیاز دارید، باید قبل از رفتن به سفارتخانه یا کنسولگری آمریکا برای مصاحبه، SEVIS Fee را پرداخت کرده باشید. اگر شما نیاز به پرداخت SEVIS Fee داشته باشید و از این کار امتناع کنید، درخواست ویزای شما رد خواهد شد.

سریعترین راه پرداخت SEVIS Fee چیست؟

سریعترین راه پرداخت Sevis Fee از طریق وب سایت fmjfree می باشد. شما می توانید این هزینه را توسط کارت های اعتباری یا دبیت کارت ها انجام دهید و رسید آن را بگیرید. پروسه ی ارسال اطلاعات و دریافت جواب بین سه تا پنج روز کاری طول خواهد کشید.

اگر مبلغی کمتر از هزینه ی مورد نظر پرداخت کنم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

پرداخت کمتر از میزان تعیین شده قابل قبول نیست. پرداخت بخشی از مبلغ و سپردن بخش دیگر آن برای بعدا در سیستم های سفارت تعریف نشده است. این مساله باعث خواهد شد درخواست شما و مبلغ شما برگشت خورده و نیاز می باشد که مراحل را از اول طی کنید. از کامل بودن وجه در هنگام پرداخت اطمینان کامل حاصل کنید.

 

نیاز به پرداخت هزینه سویس فی ویزای آمریکا دارید؟

اگر می خواهید هزینه های مربوط به سفارت خود را پرداخت کنید، ثبت نام کرده، و سپس درخواست خود را ثبت کنید

ثبت نام و درخواست