021-91091000 031-31117

ورود / ثبت نام

کارمزد وبمانی چقدر است؟

17 خرداد 1398 کیف پول الکترونیک

در مقاله هایی که قبلا در رابطه با وب مانی در اختیار شما قرار دادیم، به این نکته اشاره کردیم که وبمانی یکی از انواع کیف پول های الکترونیکی، مشابه با پی پال است که بنا به دلایل زیادی در بین افرادی که در ایران زندگی می کنند، محبوبیت زیادی دارد. که یکی از مهمترین این دلایل، پایین بودن مقدار کارمزد وبمانی برای انجام تراکنش های مختلف مالی مانند برداشت و انتقال است. پس اگر می خواهید با نحوه محاسبه کارمزد وب مانی بیشتر آشنا شوید، در این مقاله همراه ما باشید.

نحوه محاسبه کارمزد وب مانی

همان طور که گفته شد، وب مانی مشابه با پی پال است. در نتیجه از آن می توان برای انجام امور مختلف پرداخت ارزی، مانند خرید از سایت های خارجی، انتقال ارز به کشورهای دیگر و … استفاده کرد. با این تفاوت که بر خلاف پی پال ایرانیان را تحریم نکرده و همچنین کارمزد آن به نسبت کارمزد پی پال بسیار پایین تر است.

نکته ای که در رابطه با کارمزد وبمانی مطرح می شود این است که به ازای انجام هر تراکنش به صورت ثابت مقدار کارمزد 0.8 درصد از حساب افراد کم می شود. بنابراین فرق نمی کند که شما از کیف پول WebMoney خود برای انجام چه تراکنشی استفاده می کند، باید حتما 0.8 درصد از مبلغ کل تراکنش را به عنوان کارمزد به این کمپانی پرداخت نمایید. بنابراین اگر مقدار تراکنش شما، 1000 دلار است، 8 دلار به عنوان هزینه کارمزد از حساب شما کسر می شود!

کارمزد وبمانی

حداقل کارمزد وبمانی چقدر است؟

حتما زمانی که در رابطه با نحوه محاسبه کارمزد وب مانی در گوگل سرچ کرده اید، با مقالات متنوعی در این رابطه رو به رو شده اید که از برخی از جملات نامفهوم در رابطه با کارمزد این شبکه پرداخت آنلاین استفاده کرده اند! اما نگران نباشید، در این قسمت ما همه چیز را در رابطه با کارمزد وبمانی برای شما روشن خواهیم کرد.

همان طور که در بخش قبل اشاره کردیم، مقدار کارمزد به ازای انجام هر تراکنش، 0.8 درصد است. اما در برخی موارد این مقدار کارمزد از یک مقدار حداقلی که در حال حاضر از سوی این کمپانی 0.01 WM در نظر گرفته شده است، کمتر می شود. بنابراین در این صورت، مقدار کارمزد 0.01 WM از حساب فرد کم می شود. پس این مقدار را می توان به عنوان حداقل کارمزد شبکه پرداخت WebMoney در نظر گرفت.

حداکثر کارمزد WebMoney چقدر است؟

همانطور که مقدار حداقلی برای انجام تراکنش های مالی در نظر گرفته شده است، حداکثر مقداری نیز این کمپانی برای انجام تراکنش های مختلف در نظر دارد. این حداکثر مقدار بسته به نوع کیف پولی که شما از آن استفاده می کنید، متفاوت است. بنابراین در صورتی که مقدار 0.8 درصد از تراکنش انجام شده توسط شما بیش از مبالغ زیر شود، نحوه محاسبه کارمزد وب مانی به صورت زیر تغییر می کند:

 • WMZ (دلار) : 50
 • WME (یورو) : 50
 • WMR (روبل) : 1500
 • WMU (گریونا اکراین) : 250
 • WMB (روبل بلاروس) : 100
 • WMK (تنگه قزاقستان) : 9000
 • WMV (دانگ ویتنام) : 1,000,000
 • WMG (طلا) : 2
 • WMX (بیت کوین) : 10
 • WMH (بیت کوین کش) : 100

توجه: پرداخت کارمزد انتقال ارز از یک حساب به حساب فرد دیگر به عهده فرستنده است. در صورتی که به عنوان مثال قصد دارید 1000 دلار برای کسی انتقال دهید، باید 1008 دلار موجودی در حسابتان داشته باشید تا کارمزد WebMoney به صورت خودکار از حسابتان کسر شود. در غیر این صورت مقدار 992 دلار به حساب فرد مورد نظر ریخته می شود.

خرید وب مانی | فروش وب مانی

کارمزد شارژ وبمانی چقدر است؟

یکی دیگر از مزایای WebMoney عدم دریافت کارمزد برای شارژ و یا افزایش موجودی حساب است. برای شارژ حساب وبمانی می توانید از طریق حساب بانکی و یا یکی از صرافی های مجاز مانند ایرانیکارت اقدام کنید. بنابراین مقدار کارمزدی که باید برای شارژ حساب وبمانی پرداخت نمایید بسته به این که از چه موسسه ای استفاده می کنید متفاوت خواهد بود.

کارمزد برداشت از حساب وبمانی چقدر است؟

نحوه محاسبه کارمزد وب مانی در این حالت بسته به نوع کیف پول و نوع برداشت از حساب است. در صورتی که شما از صرافی های مجاز برای انجام این کار استفاده کنید، میزان کارمزد بسته به نوع صراف متفاوت خواهد بود. اما در صورتی که حساب شما دلاری باشید و مقدار دلار مورد نظرتان را از طریق حساب بانکی برداشت نمایید، باید 0.6 درصد (حداقل 100 و حداکثر 600 دلار) به عنوان کارمزد پرداخت نمایید.

کارمزد وبمانی برای انجام کدام تراکنش ها صفر است؟

 • در صورتی که در حساب وبمانی خود چند نوع کیف پول دارید، انتقال ارز بین این کیف پول ها بدون کارمزد برای شما انجام خواهد شد.
 • در صورتی که پرداخت WMV کمتر از 500 واحد باشد.
 • در صورتی که WebMoney Passport کیف پول ها یکی باشد.

همراهان گرامی اگر در رابطه با  کارمزد WebMoney سوالی دارید، می توانید از طریق شماره 03132112 و چت آنلاین با مشاوران ما در ارتباط باشید. فراموش نکنید که کلیه خدمات خرید و فروش دلار وبمانی از طریق خدمات ارزی ایرانیکارت قابل انجام است.

1837 بازدید
امتیازی ثبت نشده است

نظرات کاربران

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید
جدیدترین مفیدترین
 1. سلام
  کارمزد مبادله بین WMZ و WMR در یک حساب وب مانی فرمال شده چقدر است .و کار مزد انقال به سایر وب مانی ها چقدر هست؟ ممنون

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • سلام وقت بخیر. برای دریافت پاسخ لطفاً با شماره تلفن های مجموعه تماس بگیرید و از کارشناسان درخواست مشاوره کنید.

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟