021-91091000 031-31117

ورود

credit card چیست؟ : همه چیز در مورد کردیت کارت

22 بهمن 1397 کارت‌های اعتباری

این روزها برای انجام امور ارزی مانند خرید اینترنتی و پرداخت آنلاین، سیستم‌های سنتی بانکی تنها انتخاب پیش رو نیست. شما می‌توانید با انواع کارت‌های اعتباری مانند ویزا کارت و مسترکارت از سایت‌های مختلف مانند آمازون، سوق و … خرید اینترنتی انجام دهید و یا هزینه آزمون‌های مختلف مانند GRE را پرداخت نمایید. اما سالی که هنوز برای بسیاری از افراد وجود دارد، این است که کردیت کارت credit card چیست و چگونه کار می‌کند؟

کردیت کارت credit card چیست؟

کردیت کارت credit card به یک نوع کارت بانکی گفته می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید تا سقف معینی که از سوی بانک تعیین می‌شود، خرید داشته باشید. به عبارت دیگر می‌توان این نوع کارت‌ها را نوعی وام دانست که دارای یک سقف محدود هستند. با این تفاوت که شما وام را از بانک به صورت نقدی دریافت می‌کنید، در حالی که با استفاده از این نوع کارت‌ها تا زمانی که قرضتان را بازگردانید، می‌توانید خرید داشته باشید.

کردیت کارت credit card چگونه کار می‌کند؟

برای خرید با استفاده از این کارت‌ها، شما باید اطلاعاتی از کارت خود را در سایت پذیرنده قرار دهید. سپس با استفاده از پروتکل های امنیتی بررسی می‌شود که آیا کارت شما معتبر هست یا نه و آیا امکان خرید با آن وجود دارد یا نه! بنابراین اگر اعتبار شما نزد بانک صادر کننده کارت خوب باشد، می‌توانید خریدتان را با موفقیت انجام دهید.

به عبارت دیگر با هر خریدی که شما انجام می‌دهید، از میزان اعتباری که بانک برای شما در نظر گرفته است، کم می‌شود. به عنوان مثال، اگر اعتبار کارت شما 100 دلار باشد و 25 دلار خرید انجام داده باشید، برای خریدهای بعدی تنها 75 دلار خواهید داشت. فراموش نکنید که شما به ازای هر خریدی که انجام می‌دهید به بانک بدهکار می‌شوید. در مثالی که ما بیان کردیم، 25 دلار به بانک بدهکار خواهید بود تا خرید بعدی!

کردیت کارت credit card چیست؟

تفاوت اصلی که کردیت کارت credit card با وام‌های بانکی در تعداد باری است که می‌توانید از آن استفاده کنید. اگر باز هم به مثال خودمان برگردیم، شما با پرداخت بدهی 25 دلاری‌تان به بانک، باز هم 100 دلار اعتبار برای خریده‌ای بعدی خواهید داشت. در حالی که شما از وام‌های بانکی تنها 1 بار می‌توانید استفاده کنید.

فراموش نکنید، در صورتی که مشتری خوش حسابی باشید و قرض‌هایتان را به موقع پرداخت کنید، نه تنها نیازی به پرداخت جریمه ندارید بلکه به مرور زمان می‌توانید اعتبارتان را افزایش دهید.

جریمه دیرکرد کردیت کارت credit card چقدر است؟

معمولاً هر بانک صادر کننده‌ای، مدت زمان معلومی را برای بازپرداخت هزینه در نظر می‌گیرد. این زمان معمولاً 20 الی 25 روز بعد از انجام خرید است. در صورتی که مهلت پرداخت شما به پایان برسد، جریمه می‌شوید! این جریمه و یا کارمزد اضافی بسته به نوع بانک، میزان دیرکرد و مبلغی که بدهکار هستید، متفاوت است.

توجه : معمولاً نیازی به بازپرداخت تمام میزان بدهکاری نیست. بسته به نوع بانکی که از خدماتش استفاده می‌کنید، می‌توانید حداقل مقدار ممکن را به عنوان قسط اول پرداخت کنید.

نرخ بهره کردیت کارت credit card چقدر است؟

نرخ بهره این نوع کارت‌ها باز هم به عوامل مختلفی مانند نوع کارت، تاریخچه اعتبار شما و … بستگی دارد. به عبارت دیگر اگر شما مشتری خوش حساب برای بانکتان باشید، هزینه‌ای که به عنوان نرخ بهره باید پرداخت کنید کمتر خواهد بود.

همراهان عزیز اگر در رابطه با کردیت کارت credit card سؤال دیگری نیز دارید، حتماً از طریق چت آنلاین با ما مطرح نمایید.

5106 بازدید
credit card چیست؟ : همه چیز در مورد کردیت کارت
این روزها برای انجام امور ارزی مانند خرید اینترنتی و پرداخت آنلاین، سیستم‌های سنتی بانکی تنها انتخاب پیش...
5 از 1 رای ثبت شده

اشتراک گذاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید