021-284210 031-32112

آموزش خرید بیت کوین در ایران

۲۴ خرداد ۱۳۹۸ متفرقه

بر اساس تصور برخی افراد، سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال و رمزنگاری شده یکی از بهترین روش های پولدار شدن در کوتاه مدت است! هرچند که این تصور چندان اشتباه و نادرست نیست، اما خیلی هم مورد اطمینان نیست! سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین می تواند یکی از درست ترین یا اشتباه ترین تصمیمات زندگی یک فرد باشد! چرا که همه چیز در دنیای این ارزها امکان پذیر و البته تقریبا نیز غیر قابل پیش بینی است. اما اگر در تصمیمتان جدی هستید و به عواقب آن به خوبی فکر کرده اید، در این مقاله با آموزش خرید بیت کوین در ایران همراه ما باشید.

استخراج یا خرید بیت کوین در ایران ؟

یکی از اولین سوالاتی که برای بسیاری از افرادی که با مبحث ارزهای دیجیتال آشنا هستند مطرح می شود، این است که آیا برای بدست آوردن بیت کوین، باید آن را استخراج کرد و یا خرید؟! کدام یک از این روش ها منفعت اقتصادی بیشتری دارد!؟

آموزش خرید بیت کوین در ایران

جواب این سوال وابستگی مستقیمی به زمان دارد! شاید باور نکنید، اما تا سال گذشته، استخراج بیت کوین به عنوان بهترین روش بدست آوردنش محسوب می شد. چرا که در آن زمان هنوز کوین های زیادی برای استخراج در معادن باقی مانده بود و همین مسئله باعث راحتی استخراج به نسبت الان می شد. در حال حاضر با توجه به این که تعداد بسیار کمی از بیتکوین در معادن باقی مانده است، برای استخراج آنها نیاز به استفاده از دستگاه هایی با توان و قدرت بالا نیاز است. و این مسئله به این معناست که هزینه زیادی بابت خرید، مصرف برق و نگهداری دستگاه باید پرداخته شود تا یک بیتکوین با موفقیت استخراج شود!

بنابراین با توجه به این که هزینه مصرف برق در ایران به نسبت سایر کشورها بسیار کمتر است، اما هنوز هم به انداز خرید بیت کوین در ایران به صرفه نیست! بنابراین اگر به دنبال یک روش تضمین شده برای بدست آوردن بیت کوین هستید، بهتر است وقت خود را صرف استخراج نکرده و از روش های مطمئن خرید استفاده کنید!

چگونه می توان در ایران بیت کوین خریداری کرد؟

در حال حاضر صرافی های مختلفی چه خارجی و چه ایرانی در زمینه خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در حال فعالیت هستند. که شما می توانید از طریق یکی از آنها و پرداخت معادل هزینه خرید بیت کوین در ایران به آنها، خریدتان را انجام دهید. در صرافی های ایرانی شما با پرداخت ریال این کار را انجام می دهید اما در صرافی های خارجی با پرداخت یکی از انواع ارزهای دیجیتال مانند پی پال، وبمانی، پرفکت مانی و …!

اینکه کدام یک از روش های خرید بیت کوین در ایران بهتر است به خودتان بستگی دارد! بسیاری از افراد تصور می کنند که صرافی های خارجی به دلیل چندین سال سابقه انجام این کار مورد اطمینان بیشتری هستند، در حالی که برخی دیگر تصور می کنند که خرید بیت کوین در ایران با استفاده از ریال روش بی دغدغه تری است! بنابراین انتخاب نهایی بر عهده خودتان است!

بیشتر بخوانید:

آموزش خرید بیت کوین در ایران

بهترین صرافی های خارجی برای خرید بیت کوین در ایران

قبل از اینکه به معرفی این صرافی ها بپردازیم، لازم به ذکر است که به دلیل تحریم هایی که علیه ایران وجود دارد، احتمالا شما قادر به استفاده از برخی از سرویس های معرفی شده نباشید. بنابراین در این مواقع، بهتر است که از نرم افزارهایی که آی پی کشور ایران را تغییر می دهد، برای ورود و خرید بیت کوین در ایران استفاده نمایید! البته مراقب باشید که برای هر بار ورود به سیستم از یک آی پی مشخص استفاده نمایید تا صرافی را به خود مشکوک نسازید!

  • صرافی Coinbase
  • صرافی localbitcoins
  • صرافی BitQuick
  • صرافی Coincorner
  • صرافی Bittylicious
  • صرافی Bitfinex
  • صرافی Xapo

نکته مهم: یکی از مهمترین نکاتی که هنگام بدست آوردن بیت کوین باید مد نظر داشته باشید این است که از این ارز دیجیتال در کجا نگهداری کنید! معمولا کیف پول هایی که صرافی های مختلف برای نگهداری بیت کوین پیشنهاد می دهند امنیت چندانی نداشته و احتمال هکشان نیز بالا است. بنابراین بهتر است که قبل از خرید بیت کوین در ایران ، در میان انواع کیف پولی که برای بیت کوین وجود دارد یکی را انتخاب کرده و سپس خریدتان را انجام دهید. توصیه ما به شما، یکی از انواع کیف پول های سخت افزاری کیف پول Trezor و کیف پول لجر نانو اس است.

همراهان گرامی، در حال حاضر خدمت خرید بیت کوین در ایران با استفاده از شرکت ایرانیکارت امکان پذیر نیست. اما در صورتی که شما قصد شارژ پی پال، شارژ وبمانی و یا شارژ پرفکت مانی را دارید، می توانید از طریق سرویس های ایرانیکارت اقدام نمایید.

اشتراک گذاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید