021-284210 031-32112

خرید از علی اکسپرس: ۳ نکته برای خرید امن

۱۹ مرداد ۱۳۹۸ خرید از سایت های خارجی

معرفی سایت:

علی اکسپرس یک فروشگاه آنلاین خرده فروشی است. این سایت متعلق به گروه سایت علی بابا است و در سال ۲۰۱۰ شروع به فعالیت کرده. وبسایت علی اکسپرس پلتفرم خرده فروشی کسب و کارهای کوچک به مشتریان و کسب و کارهای دیگر است. گروه سایت علی بابا در سال ۲۰۱۶، از والمارت پیشی گرفت و بزرگ ترین سایت خرده فروشی در دنیا شد. روزانه کاربران زیادی در سراسر جهان از سایت علی اکسپرس خرید می کنند. مشتریان، بعد از خرید از علی اکسپرس نظرات خود را در رابطه با محصول یا فروشنده‌ی کالا ثبت می کنند. به همین ترتیب تشخیص کالاها و فروشندگان معتبر نسبتاً ساده تر شده.

هزینه خرید از علی اکسپرس:

فروشگاه آنلاین علی اکسپرس از معروف ترین سایت های خرید آنلاین در جهان است. قیمت محصولات علی اکسپرس نسبت به ایبی و پلتفرم های مشابه به صرفه تر است. این اختلاف قیمت به این دلیل است که بیشتر فروشندگان این سایت، فروشندگان عمده و توزیع کنندگان هستند. به علاوه بیشتر محصولات عرضه شده چینی هستند که نسبت به تولیدات سایر کشورها ارزان تر هستند. محصولاتی که در این سایت به فروش می رسند بسیار متنوع هستند. برخی محصولاتی که در سایت های دیگر پیدا نمی شوند، در علی اکسپرس به فروش می رسند. همین دلایل باعث شده که پرطرفدارترین سایت خرید آنلاین خرده فروشی در روسیه شود.

 • شرکت مادر این مجموعه یعنی سایت علی بابا نیز پلتفرم مناسبی برای خرید‌های عمده است.

متاسفانه بیشتر مواقع سایت علی اکسپرس، ارسال به ایران ندارد و خرید از آن با کارت های بانکی ایرانی امکان پذیر نیست.

علی اکسپرس

خرید از علی اکسپرس در ایران

همان طور که گفته شد برای خرید از علی اکسپرس، نیاز به کارت های بانکی خارجی و یک آدرس در خارج از کشور برای ارسال محصول است. این موانع خرید از علی اکسپرس در ایران را با مشکل مواجه کرده است. اگرچه قیمت محصولات و تنوع آنها باعث شده بیشتر ایرانیان تمایل به خرید از این سایت داشته باشند. برای برطرف کردن این موانع می توانید از خدمات ایرانیکارت بهره ببرید. مراحل خرید از سایت به صورت زیر می باشد:

 1. ابتدا شما یک حساب کاربری ایجاد و لینک خرید خود را به صورت درخواست در سایت ایرانیکارت ثبت می کنید.
 2. هزینه آن را به ریال پرداخت می کنید.
 3. ایرانیکارت سفارش شما را در سایت مورد نظر ثبت می کند.
 4. مشتری سفارش را در آدرس خارج از کشوری که در سایت ایرانیکارت ثبت کرده، دریافت می کند.

مطالب مرتبط:

خرید امن از علی اکسپرس

خرید از علی اکسپرس مانند خرید از سایت های خارجی دیگر، می تواند شک برانگیز باشد. در بیشتر مواقع کیفیت محصول دریافتی دقیقاً همانطور است که در سایت گفته شده. اما گاهی نیز پیش می آید که مشتری از خرید خود راضی نبوده. برای حل این مشکل سایت علی اکسپرس دو استراتژی در نظر گرفته:

 • اگر محصول به دست مشتری نرسد، یا بعد از بازه ی زمانی تعیین شده توسط فروشنده برسد، کل هزینه به مشتری بازگردانده می شود.
 • اگر محصول مطابق توضیحاتی که در سایت آمده نباشد، تمام (فقط برای حالتی که محصول را مرجوع کنید) یا بخشی از هزینه به مشتری باز میگردد.

برای این که از خرید خود مطمئن باشید، راهکارهای ارائه شده در این مقاله را دنبال کنید.

خرید از علی اکسپرس

۱- پس فرستادن کالا در علی اکسپرس:

 • هزینه بازگرداندن کالا به چین، ممکن است از قیمت خود کالا بیشتر باشد. هزینه ارسال کالا قابل استرداد نمی باشد.
 • ردیابی کالا تا چین و رسیدن آن به دست فروشنده ریسک های زیادی دارد. کالا ممکن است در مسیر گم شود.

پس هنگام ثبت خرید خود از مشخصات ظاهری و کیفی آن اطمینان حاصل کنید. نظرات بقیه خریداران و اعتبار فروشنده را بررسی کنید. به این صورت تا جایی که امکان دارد احتمال لزوم عودت کالا را کاهش دهید.

۲- فروشنده های معتبر سایت علی اکسپرس:

برای پیدا کردن فروشنده های قابل اعتماد بهترین راه بررسی نظرات مشتریان است. خرید از فروشنده‌ای که هزاران نظر مثبت و مشتری رضایتمند داشته باشد، مطمئن‌تر خواهد بود. برای بررسی نظرات، روی دکمه‌ی feedback روی صفحه‌ی فروشنده کلیک کنید.

برخی فروشندگان نیز برای جلب اعتماد مشتریان به آنها امتیازهای مختلفی پیشنهاد می‌کنند. هر چه ضمانت فروشنده بیشتر باشد، خرید مطمئن‌تر و امن‌تر خواهد بود.

۳- تشخیص کالای اصل

هنگام خرید از علی اکسپرس لازم است برای اطمینان از اصالت کالا مواردی را بررسی کنید. به این دلیل که خرید از علی اکسپرس ریسک بیشتری نسبت به خرید از سایت‌های خارجی دیگر دارد. این موضوع به دلیل تنوع فروشندگان موجود روی سایت است.

 • در خرید کالاهایی که اختلاف قیمتی زیادی با سایت‌های دیگر دارند دقت کنید. اگر قیمت کالا، بسیار ارزان است، ممکن است فروشنده کلاهبردار باشد. برای محصولاتی که از برندهای معروف نباشند، اخلاف قیمت ممکن است تا ۷۵% برسد.
 • هرگز پول کالا را به حساب شخصی فروشنده واریز نکنید. اگر فروشنده‌ای نخواهد از طریق علی اکسپرس هزینه را دریافت کند، از خرید صرف نظر کنید. چون در این صورت شما شامل قوانین حمایت از خریداران سایت نخواهید بود.
 • قبل از دریافت محصول، وصول سفارش را تایید نکنید. همچنین از صحت و سلامت آن اطمینان حاصل کنید.

 

خرید از علی اکسپرس

اما این موارد گفته شده در رابطه با ضمانت کالا، توسط مشتری باید انجام شوند و ایرانیکارت مسئولیتی در قبال کالاهای معیوب و تقلبی قبول نمی کند. همچنین ایرانیکارت مسئولیت کالاهایی که دیرتر از زمان تعیین شده ارسال شوند و یا مغایرتی با مشخصات درج شده در سایت مبدا و یا سلیقه مشتری داشته باشند را نیز قبول نمی کند.

سایت علی بابا

در صورتی که علاقه مند به خرید از سایت های خارجی هستید، می‌توانید به حساب کاربری خود در ایرانیکارت وارد شده و درخواست خود را در بخش پرداخت در سایت خارجی -> پرداخت های عمومی ثبت کنید. خرید از سایت علی بابا که در واقع سایت فروش عمده محصولات به کسب و کارهاست نیز مانند سایر سایت ها به همین روش انجام میشود. در صورتی که کسب و کاری دارید و نیاز دارید مواد اولیه خود را به صورت عمده از تولید کنندگان خارج از کشور تهیه کنید، می توانید از فروشندگان سایت علی بابا استفاده کنید. برای ثبت خرید خود می توانید روی دکمه ی زیر کلیک کنید.

پرداخت در سایت خارجی

اشتراک گذاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید