021-91091000 031-31117

راهنمای انتقال وجه از طریق پی‌پال (PayPal)

1 خرداد 1397 متفرقه

همانطور که در مقالات قبلی اشاره کردیم، پی‌پال یکی از بزرگ‌ترین سیستم‌های انتقال مالی آنلاین در جهان است. بسیاری از اشخاص، سازمان‌ها و شرکت‌های معتبر جهانی برخی از نقل و انتقالات مالی خود را از طریق بستر پی‌پال انجام می‌دهند.
در صورت داشتن حساب کاربری شخصی در پی‌پال، برای همه کاربران نحوه ارسال پول موضوع مهمی است. در این نوشتار ما قصد داریم تا با برگردان آموزش رسمی از وبسایت پی‌پال نحوه ارسال پول از طریق پی‌پال را بررسی کنیم.

حساب کاربری

از طریق یک ایمیل معتبر و ثبت نام در وبسایت پی‌پال شما دارای یک حساب کاربری در این وبسایت خواهید شد. برای تاییدیه حساب کاربری باید حساب خود را به یکی از کارت‌های اعتباری بانکی (مانند مستر‌کارت و ویزاکارت) متصل کنید. متاسفانه چنین امکانی برای کاربران ایرانی وجود ندارد چرا که آی پی آدرس‌های کشور ما در پی‌پال مسدود شده‌اند و از طرفی امکان استفاده از کارت‌های اعتباری بانکی هم برای ایرانیان وجود ندارد.
با این حال در صورت ایجاد یک حساب کاربری در پی‌پال از طرف شرکت‌هایی ثالثی که در ایران خدمات ارزی انجام می‌دهند شما قادر هستید که با حساب کاربری خود در پی‌پال به نقل و انتقال پول بپردازید.

  •  به حساب کاربری خود در سایت پی‌پال وارد شوید. در بالای صفحه، سرویس‌های اصلی پی‌‌پال در دسترس شما هستند.

ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

 

  • روی گزینه پرداخت یا ارسال وجه (Pay or Send Money) کلیک کنید. با کلیک بر روی این گزینه وارد منوی جدید می‌شوید، در این منو قادر هستید که برای دوستان و اعضای خانواده یا برای پرداخت هزینه خدمات و خرید کالا یکی را انتخاب کنید. شیوه پرداخت در هر دو مورد تا حدودی به یکدیگر شبیه است.

نوع انتقال پول را انتخاب کنید

 

  • پس از انتخاب نوع پرداخت وارد صفحه جدیدی می‌شوید. در این صفحه قارد هستید که با وارد کردن آدرس ایمیل و یا شماره تلفن و یا شماره کاربری پی‌پال مقصد و تعیین نوع ارز پرداختی وارد مرحله بعدی شوید.

آدرس مقصد را وارد کنید

 

  • در صفحه بعدی شما مقدار پول واریزی را مشخص می‌کنید و قبل از پرداخت نهایی وجه، پی‌پال بار دیگر تمامی اطلاعات ارسالی را به شما نمایش خواهد داد. در صورتی که تمامی مشخصاتی که به شما نمایش داده می‌شود صحیح است با کلیک بر روی گزینه ارسال (Send)، وجه شما منتقل خواهد شد.

مقدار پولی که میخواهید منتقل کنید تعیین کنید

 

  • در پایان صفحه اتمام پرداخت به شما نمایش داده خواهد شد. شما با کلیک بر روی گزینه مشاهده خلاصه پرداخت (Go To Summary) قادر هستید که خلاصه اطلاعات و میزان وجه پرداختی را مجددا مشاهده کنید.

در پایان صفحه اتمام پرداخت نمایش داده میشود

 

باید توجه داشته باشید که تغییر آی پی در حین فرآیند انتقال وجه علاوه بر لغو شدن انتقال پول، باعث مسدود شدن حساب کاربری شما خواهد شد. به همین علت بهتر است از اتصال با کیفیت اینترنت خود مطمئن باشید.

برگرفته: paypal

1198 بازدید
امتیازی ثبت نشده است

برچسب ها

اشتراک گذاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید
  1. ببخشید من مستر کارت گرفتم اما کشور سوییس هستم فعلا حساب بانکی هم ندارم فقط باید من الان این مسترکارتهارو هر کدام نود یورو پول بریزم توشون ، اما چون اینجا فرانک دستمه واقعا نمی‌دونم چکار کنم در حال حاضر و به کجا مراجعه کنم بی نهایت ممنون میشم جوابم رو بدهید سپاسگذارم

    • سلام دوست عزیز، در خود سوئیس مراکز و صرافی هایی هستند که فرانک رو در حسابهای پی پالتون تبدیل به یورو میکنن