خرید و فروش بیت کوین Bitcoin

BTC

Bitcoin

BTC Rank #1
37,011.30$ 2.32%
1,047,419,723 تومان
حجم بازار
701,083,470,449.07
23,608,387,209$ معاملات روزانه
BTC 18,942,418 منبع درگردش
BTC 21,000,000 حداکثر قدرت

بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود 701,083,470,449.07، در رتبه 1 بازار قرار دارد. هر واحد از بیت کوین در این لحظه با قیمت 37,011.30 دلار، با احتساب نرخ دلار 28300 تومان معادل 1,047,419,723 تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن 23,608,387,209 دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر 2.32% افزایش یافته است. تعداد واحدهای در گردش بیت کوین 18,942,418 واحد است.

تغییرات قیمت بیت کوین

یک ساعت یک روز یک هفته یک ماه دو ماه سه ماه
0.31% 2.32% -3.64% -22.06% -36.96% -39.90%

معرفی ارز بیت کوین

بیت کوین اولین ارز دیجیتال شناخته شده، شکلی از پول دیجیتال است که مستقل از هر دولت، ایالت یا موسسه مالی عمل می‌کند. همچنین BTC می‌تواند بدون نیاز به یک واسطه متمرکز در سطح جهانی منتقل شود و دارای یک سیاست پولی شناخته شده است. بیت کوین، به دنبال ارائه یک «سیستم نقدی دیجیتال همتا به همتا» بود که واسطه‌ها را از تجارت آنلاین حذف می‌کرد. BTC از یک شبکه غیرمتمرکز استفاده می‌کند که «بلاک چین» نام دارد و از طریق آن به صورت ایمن در اینترنت ذخیره و مبادله می‌شود.

بیت کوین‌ها به واحدهای کوچک‌تر به نام ساتوشی تقسیم می‌شوند. هر ساتوشی ۰.۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت کوین ارزش دارد. BTC اکنون یک دارایی مالی قابل معامله در سطح جهانی است که پرمعامله‌ترین ارز دیجیتال نیز می‌باشد. همچنین حجم معاملات روزانه آن ده‌ها میلیارد دلار ارزش دارد. استفاده از بیت کوین در همه اقتصادهای بزرگ قانونی است. در ژوئن ۲۰۲۱، السالوادور اولین کشوری بود که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی اجباری کرد.

در سال ۲۰۰۸، وایت پیپر «بیت کوین: یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا» با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو منتشر شد. ناکاموتو بیت کوین را در پاسخ به نیاز به یک سیستم پرداخت الکترونیکی مبتنی بر فناوری بلاک چین اختراع کرد. این سیستم پرداخت، به دو طرف اجازه می‌دهد تا بدون دخالت شخص ثالث مانند بانک، مستقیماً با یکدیگر معامله کنند.

خرید بیت کوین در ایران نسبت به خرید BTC از صرافی‌های خارجی راحت‌تر می‌باشد. همچنین با توجه به مشکلات تحریم ایرانیان در اکثر صرافی‌های خارجی، خطر بلوکه شدن سرمایه، شما را تهدید نمی‌کند. شما می‌توانید با ثبت نام در وبسایت ایرانیکارت، اطلاعات هویتی خود را تایید کنید و پس از آن به مقدار دلخواه بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال را با استفاده از ریال خریداری کنید.

خرید بیت کوین از پلتفرم‌های داخلی و خارجی امکان‌پذیر است. در هردو نوع پلتفرم ایجاد حساب و احراز هویت اجباری است. احراز هویت در جهت مبارزه با موارد کلاهبرداری و پولشویی صورت می‌گیرد. پس از ثبت نام در صرافی موردنظر کارت اعتباری خود را اضافه کرده و حساب خود را شارژ کنید. در پلتفرم‌های ایرانی ریال و در پلتفرم‌های خارجی فیات یا استیبل کوین‌ها را واریز کنید. پس از آن به بخش خرید رفته و مقدار بیت کوین مورد نظر خود را مشخص کنید. کارمزد هر پلتفرم برای هر تراکنش متفاوت می‌باشد.

برای فروش بیت کوین نیز اگر از قبل در وبسایت ایرانیکارت ثبت نام نکرده اید، یک حساب بسازید و احراز هویت خود را تکمیل کنید. پس از تایید توسط کارشناشان، شما می‌توانید درخواست فروش BTC را ثبت کنید.

بیت کوین در همه صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز ارز دیجیتال خارجی پشتیبانی می‌شود. از این رو اگر مایل به خرید BTC از صرافی هستید مراحل به ترتیب در ذیل برای شما آورده شده است:

مرحله ۱- صرافی ارز دیجیتال و نوع پلتفرم موردنظر خود (متمرکز یا غیرمتمرکز) را انتخاب کنید.

مرحله ۲- حساب خود در صرافی را با فیات یا استیبل کوین شارژ کنید.

مرحله ۳- سفارش خرید بیت کوین را ثبت کنید.

مرحله ۴- بیت کوین خریداری شده را به صورت امن ذخیره کنید.

در حال حاضر هیچ قانون خاصی در مورد بیت کوین و خرید و فروش آن در ایران اعمال نشده و البته هیچ قانونی هم برای منع آن ابلاغ نشده است. به بیان ساده دولت برای خرید و فروش بیت کوین در ایران قانون شفافی ارائه نداده است. بنابراین خرید و فروش بیت کوین در ایران در حال حاضر جرم نیست.

تنها موضوعی که از طرف دولت به صراحت در مورد BTC و سایر ارزها دیجیتال ابلاغ شده این است که خرید و فروش بیت کوین توسط بانک ها، موسسات و نهادهای مالی، صرافی‌ها غیر قانونی می‌باشد. در مقابل استخراج بیت کوین در ایران قانونی است به شرطی که از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوزهای لازم اخذ گردد.

تنها ۲۱ میلیون بیت کوین وجود خواهد داشت. BTC پول دیجیتالی است که به هیچ وجه نمی‌توان آن را افزایش داد یا دستکاری کرد. با ایجاد کمیابی، بیت کوین نسل جدیدی از معامله گران را جذب می‌کند که اکنون بیت کوین را جایگزین مناسبی برای طلا و پول‌های سنتی می‌دانند.

بیت کوین از این نظر منحصربه‌فرد است که تنها ۲۱ میلیون واحد از آن ایجاد می‌شود. ارزش بیت کوین تابعی از این کمبود است و با کاهش عرضه، تقاضا برای آن افزایش یافته است. با این حال، این هرگز یک محدودیت نخواهد بود زیرا تراکنش‌ها را می‌توان به واحدهای فرعی کوچک‌تر بیت‌کوین، مانند بیت‌ها تقسیم کرد به‌طوری که در هر واحد بیت کوین ۱٠٠ میلیون ساتوشی وجود دارد.

می‌توان استدلال کرد که ارزش بیت کوین مشابه فلزات گرانبها است. هر دو از نظر تعداد محدود هستند و موارد استفاده انتخابی دارند. فلزات گرانبها مانند طلا در کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند، در حالی که فناوری زیربنایی بیت کوین، بلاک چین، کاربردهایی در صنایع خدمات مالی دارد.

بیت کوین نه از حمایت مقامات دولتی برخوردار است و نه سیستمی از بانک‌های واسطه، برای تبلیغ استفاده از آن دارد. یک شبکه غیرمتمرکز متشکل از گره‌های مستقل، مسئول تایید تراکنش‌های مبتنی بر اجماع در شبکه Bitcoin است.

 • بیت کوین به دلیل شفاف بودن ایمن است چرا که از یک فناوری دفتر کل توزیع شده به نام بلاک چین استفاده می‌کند. بلاک چین از اعتبارسنج‌ها برای امضای هش‌هایی استفاده می‌کند که تراکنش‌های بیت کوین را تایید می‌کند.
 • الگوریتم مورد استفاده در بیت کوین SHA-256 است. این سیستم باعث می‌شود که تراکنش‌ها به طور کلی غیرقابل برگشت و امنیت داده‌های بیت کوین قوی باشد.
 • بیت کوین از رمزنگاری کلید عمومی استفاده می‌کند که بدان معناست که از یک کلید خصوصی و عمومی برای اطمینان از صحت و یکپارچگی تراکنش‌ها استفاده می‌کند.
 • تراکنش‌های Bitcoin برگشت ناپذیر هستند. این بدان معناست که مردم نمی‌توانند به سادگی تراکنش یک هفته قبل را معکوس کنند.
 • بلاک چین بیت کوین عمومی است یعنی همه می‌توانند تراکنش‌های روی بلاک چین بیت کوین را ببینند زیرا یک دفتر کل است. همچنین یک شخص می‌تواند آنچه را در کیف شما وجود دارد، ببیند اما نمی‌داند که متعلق به شماست و فقط شخصی که کلید خصوصی آدرس بیت کوین را در اختیار دارد می‌تواند وجوه را جابجا کند.
کیف پول اتمیک atomic
اتمیک Atomic
کیف پول exodus
اکسودوس Exodus
کیف پول الکتروم electrum
الکتروم Electrum
تراست ولت trust wallet
تراست ولت Trust Wallet
کیف پول ترزور تی Trezor T
ترزور تی Trezor T
کیف پول ترزور وان
ترزور وان Trezor One
کیف پول سیف پال Safepal
سیف پال Safepal
کیف پول کوینومی coinomi
کوینومی Coinomi
کیف پول لجر نانو اس ledger-nano-s
لجر نانو اس Ledger Nano S
لجر نانو ایکس
لجر نانو ایکس Ledger Nano X
مث ولت Math Wallet
مث ولت Math Wallet
کیف پول هایپرپی Hyperpay
هایپرپی Hyperpay

ویژگی‌ های رمزارز بیت کوین

 • قابلیت رشد بالا
 • امکان پرداخت در سایت های خارجی
 • انتقالات مالی آسان به سراسر دنیا
 • امنیت در شبکه
 • خاصیت غیر تورمی
 • دارای شبکه‌ی غیر متمرکز
ویژگی‌ های رمزارز بیت کوین
برای خرید و فروش بیت کوین درخواست خود را ثبت کنید.

ثبت درخواست

سوالات متداول

بیت کوین یکی از مشهورترین ارزهای دیجیتال در جهان می باشد که بر روی بستر بلاکچین مبادله می شود.

بله ! ایرانیکارت تمامی خدمات مربوط به خرید و فروش بیت کوین را ارائه میدهد.

خرید و فروش بیت کوین توسط ایرانیکارت پس از مراحل احراز هویت بین 1 الی 3 ساعت کاری انجام می شود.

برای نگهداری بیت کوین پس از خرید باید از کیف پول ارزهای دیجیتال استفاده کنید.

بله، شما می توانید ارزهای دیجیتال مختلفی را از ایرانیکارت تهیه کنید.

کمترین مبلغ برای خرید 15 دلار و بیشترین مبلغ، 2000 دلار به صورت روزانه می باشد (سقف هفتگی خرید رمزارز در ایرانیکارت 250 میلیون تومان است).

کمترین مبلغ برای فروش 15 دلار و بیشترین مبلغ، 15000 دلار به صورت روزانه می باشد.

اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.
خرید و فروش بیت کوین
4.85 از 26 رای ثبت شده