بیش از ۷ سال است با شماییم
مستر کارت افتتاح حساب پی پال صدورویزاکارت وسترن یونین
031-36636057 | 021-284210   با ما تماس بگیرید

چرا مسترکارت/ویزا کارت من قبول نمیشود ؟

تا کنون برای شما هم پیش آمده است که زمانی که به استفاده از ویزا کارت یا مسترکارت خود نیاز دارید، از طرف دستگاه POS یا پایانه ی پراخت اینترنتی با پیامی مواجه شوید که حاکی از پذیرفته نشدن کارت شماست؟
در ایران شما با داشتن یک کارت بانکی که به شبکه شتاب متصل باشد میتوانید از تمامی فروشگاههای اینترنتی و حضوری بدون دغدغه خرید کنید. اما ویزا کارت و مسترکارت به دلیل مسائل مختلف بین المللی، قوانین کشور صادرکننده و کشوری که در ان کارت مورد استفاده قرار میگیرد، قوانین بانک صادر کننده و بانک پردازش کننده نهایی و در نهایت قوانین خود مسترکارت و ویزا کارت ممکن است کارت شما در همه پایانه ها مورد پذیرش قرار نگیرید.
برای پیشگیری از چنین اتفاقی نیاز است که به درستی دلایلی که باعث رد شدن کارت شما میشود را بدانید. در این مطلب مهم ترین دلایل قبول نشدن این کارت های اعتباری را برایتان شرح میدهیم.

1. رزرو یا خرید بدون موجودی کافی!

اگر به دنبال رزرو یا خرید با کارتی هستید که از موجودی آن بسیار کم یا صفر است، طبیعتا موفق نخواهید بود. این موضوع را در نظر داشته باشید که بسیاری از سایت های بوکینگ و رزرو، از شما مشخصات کارتی را میخواهند و شما گمان میبرید که در مرحله اول نیاز به موجودی ندارید اما در حقیقت بسیاری از این سایت ها مبلغ بسیار کمی (نیم تا چند دلار) از کارت شما کسر میکنند.

2. عدم استفاده از وی پی ان و یا دیگر تغییر دهنده های IP

برای جلوگیری از ایجاد شدن هرگونه مشکل، بهتر است در صورتی که از ایران قصد پرداخت مبلغی را به صورت اینترنتی دارید، همیشه از VPN و یا دیگر تغییر دهنده های IP استفاده نمایید.

3. ناهمخوانی جزئیات

تصور کنید فردی با کارت صادر شده از کشور تاجیکستان، به وی پی ان انگلستان متصد میشود و از سایتی آمریکایی خریدی به مقصد ایران مینماید! همانطور که متوجه شدید، این خرید میتواند چه برای فروشنده مورد نظر و چه برای شبکه بانکی بسیار مشکوک قملمداد شود. بهتر است تا حد ممکن از چند اطلاعاتی بودن خود جلوگیری نمایید. به طور مثال از وی پی ان کشوری استفاده نمایید که کارت شما از آنجا صادر شده است و یا از وی پی ان کشوری استفاده نمایید که مبدا یا مقصد خرید شماست.

4. سخت گیری وبسایت و فروشنده

برخی از وبسایت های ارائه دهنده محصولات و خدمات، ممکن است سختگیری ها و قوانین مختص به خود را داشته باشند که پیش از خرید لازم است در بخش قوانین و یا مقررات پرداخت وبسایت مطالعه نمایید. برای مثال ممکن است سایتی اروپایی، تنها کارت های صادر شده از قاره ی اروپا را قبول کند. برخی از وبسایت ها و فروشنده ها نیز IP هایی که عمومی بوده (مانند وی پی ان ها) و از آن ها استفاده بسیار شده است را شناسایی کرده و به افرادی که با این IP ها قصد پرداخت داشته باشند، خدماتی ارائه نخواهند داد.

5. سخت گیری در مورد نوع کارت

برخی از ارائه دهندگان خدمات و کالا، تنها انواع خاصی از کارت ها را مورد قبول میدانند. برای مثال برخی از وبسایت ها تنها Credit Card ها را قبول مینمایند و نه Debit Card ها را. و یا برخی از آن ها در میان کارت های دبیت، تنها کارت های گلد را مورد قبول میدانند.
برخی از فروشندها و وبسایت ها نیز کارت های مجازی یا هدیه را نمیپذیرند.

6. در صورت پرداخت موفق، موجودی شما کمتر از میزان دپوزیت میشود

در دنیا انواع مختلفی از دبیت کارت ها وجود دارد. هر یکی از این کارت ها میزان مشخصی دپوزیت نیاز دارند. به طور مثال اگر از کارتی استفاده مینمایید که وجود 100 دلار دپوزیت در آن ضروری است، و در حا حاضر 120 دلار موجودی دارید و قصد پرداختی 40 دلاری را دارید، کارت شما پذیرفته نخواهد شد و رد میشود. چرا که در صورت پرداخت موفق، موجودی شما 80 دلار خواهد شد که 20 دلار کمتر از میزان دپوزیت مشخص است.

7. بن شدن کارت برای اطمینان از دزدیده نشدن آن!

در صورتی که از کارت برای خرید کالایی مشکوک و کم مشتری، برای خرید از سایتی تایید نشده و یا برای پرداختی با مبلغ بالا استفاده گردد، ممکن از پرداخت موفق نباشد. در این صورت بانک و شبکه ویزا کارت یا مسترکارت شک کرده است که ممکن است کارت شما به سرقت رفته باشد و شخصی که در حال تلاش برای استفاده از کارت است شما نباشید. در این مواقع معمولا برای شما پیامک و یا ایمیلی ارسال میگردد که به شما شرایط را اطلاع داده و از شما تقاضای تایید این موضوع را دارد که کارتتان به سرقت نرفته است.

8. پرداخت های متوالی از مکان های مختلف

در صورتی که قصد سفر دارید و در سفر از کارت خود به صورت  متوالی استفاده میکنید، این موضوع را به بانک صادر کننده کارت خود اطلاع دهید. در صورتی که از یک کارت در فواصل زمانی کم، از مکان های مختلفی استفاده شود، بانک با تصور اینکه ممکن است از کارت شما سو استفاده شده باشد، کارت شما را موقتا تا حصول اطمینان غیر فعال مینماید.
اگر شغل شما به گونه ای است که به طور دائم و متعدد سفر میکنید، این موضوع را برای بانک خود تشریح کنید.

9. استفاده از کارت در زمانی که چیزی را رزرو یا کرایه نموده اید

در صورتی که برای مثال اتومبیلی را کرایه کرده باشید و موجودی کارت شما چندان زیاد نباشد، ممکن است بانک با استفاده از کارتتان برای خرید های دیگر موافقت نکرده و خرید شما رد شود. چرا که بانک نیاز به اطمینان دارد که موجودی شما از مبلغ کرایه شما کمتر نخواهد شد.

10. در صورتی که کارت شما در معرض سو استفاده بوده باشد

در برخی مواقع بانک صادرکننده کارت ممکن است  به این نتیجه برسد که کارت شما در معرض سو استفاده بوده است و بالقوه در خطر است. برای مثال ممکن است شما در چند روز گذشته از وبسایتی خرید کرده بوده اید که چندین گزارش از به سرقت رفتن اطلاعات کارت های مختلف از آن وبسایت رسیده است. در این صورت بانک برای محافظت از خود شما، کارتتان را غیر فعال نموده و از طریق تماس یا ایمیل به شما اطلاع میدهد که نیاز است رمز کارت خود را عوض نمایید.

11. انجام خریدی گران قیمت که سابقه آن را نداشتید

برای مثال تصور کنید شما از یکی از کارت های خود، در تمام طول مدتی که آن را داشته اید صرفا برای خرید های روزانه و ارزان استفاده کرده اید. در این صورت چنانچه بخواهید از کارت خود برای پرداختی گران قیمت مانند خرید اتومبیل یا مبلمان استفاده نمایید، ممکن است بانک شما به صحت این خرید شک نماید. در این صورت بانک تا زمان کسب اطمینان از دزدیده نشدن کارت، کارت شما را غیر فعال مینماید

با ما تماس بگیرید

ایرانیکارت

  دفنر مرکزی
021 2842 10  
031 3663 6057  
031 3663 2579 

 دفتر پخش تهران
021 860 80 876 

  آذربایجان شرقی و غربی
044 3343 6571 

  قم
025 3664 8248 

  شیراز
071 3234 3545 

عضویت در خبرنامه

پست الکترونیکی خود را در زیر وارد کنید تا خبرنامه های ایرانیکارت برای شما ارسال شود

درباره ایرانیکارت

ایرانیکارت وبسایتی است که کوشش میکند خدمات مالی شما را به راحتترین، امن ترین و سریعترین روش انجام دهد. شما میتوانید خدمات مستر کارت، مستر کارت فیزیکی، مستر کارت مجازی، ویزا کارت، ویزا کارت فیزیکی، ویزا کارت مجازی، مستر کارت مجازی، مستر کارت هدیه، ویزا کارت هدیه، افتتاح حساب پی پال، خرید دلار پی پال، فروش دلار پی پال، وسترن یونیون، حواله وسترن یونیون، دریافت وسترن یونیون، کارت اعتباری و هرگونه خدمات ارزی دیگر را از ما دریافت کنید.