بیش از ۷ سال است با شماییم
مستر کارت افتتاح حساب پی پال صدورویزاکارت وسترن یونین
031-36636057 | 021-284210   با ما تماس بگیرید

تفاوت کارت های Prepaid و Debit

متاسفانه به دلیل تحریم های بین المللی بانک های کشور عزیزمان جمهوری اسلامی ایران نتوانسته اند به سیستم ویزا و مسترکارت متصل شوند. این امر متاسفانه بازار بسیار پر تلاطمی را برای سیل مشتاقان داشتن مسترکارت و ویزا رقم زده است به گونه ای که در سالهای اخیر مشکلات بسیاری برای دریافت کننده گان این کارت ها به دلیل اطلاعات کم و محدود بوجود آمده است.

با یک سرچ ساده در اینترنت (البته به زبان انگلیسی) شما میتوانید خیل عظیمی از تفاوت های کارت های Debit و Prepaid را مشاهده کنید، در ادامه این مطلب به برخی تفاوت های اصلی این دو نوع کارت میپردازیم.

کارت های Debit متصل به حساب هستند، در دنیای بیزنس هزاران مزایا دارند اما کارت های Prepaid همانند یک کارت Prepaid شارژ شونده عمل میکنند مزایای آن فقط در این است که بتوانید برخی خرید های اینترنتی را انجام دهید.

تفاوت کارت های Debit و PrePaid
این کارت ها به لحاظ ماهیت تفاوت های ساختاری زیادی دارند. کارت های دبیت از بانک صادر میشوند. پذیرندگی بیشتری دارند و ...
کارت های PrePaid اینگونه نیستند.
در ادامه بیشتر در مورد اختلاف این دو نوع کارت اعتباری میخوانیم.

تفاوت عمده کارت های Debit و Prepaid:

  • 1- داشتن حساب بانکی

کارت های Debit دارای حساب بانکی هستند اما کارت های Prepaid کارت هایی هستند که حساب بانکی ندارند، دقیقا مانند کارت های هدیه هستند با این تفاوت که شارژ میشوند (البته فقط توسط صادر کننده کارت)

  • 2- امکان شارژ از سراسر دنیا

کارت های Debit به شما شماره حساب بانکی میدهند، میتوانید از تمام دنیا آنها را شارژ کنید، میتوانید از تمام صرافی های داخل آنها را شارژ کنید از تمام دنیا میتوانند برای شما وجه ارسال کنند، میتوانید توسط آنها از سایت های گوگل، اپل، فری لنس و ... دریافت پول کنید، اما کارت های Prepaid فقط توسط صادر کننده کارت شارژ میشوند.

  • 3- تاریخ انقضا

کارت های Debit به دلیل داشتن حساب بانکی همیشه مادام العمر برای شما هستند، هرچند به دلیل مسائل امنیتی ممکن است تاریخ انقضای آنها 2،3 یا 5 ساله باشد اما پس از اتمام کارت میتوانید به راحتی آن ها را تمدید کنید، هزینه تمدید همیشه اندک است. اما کارت های Prepaid پس از انقضا تمام میشوند، شما نمیتوانید شخصا تقاضای تمدید آن را کنید، مابقی پول شما به حساب اصلی کارت عودت داده میشود، چنانچه صادر کننده در آن هنگام در دسترس نباشد شما بسیار به دردسر می افتید.

  • 4- توانایی خرید از پایانه های فروش

اصلا تصور نکنید که هرجا درگاه ویزا و مسترکارت دیدید میتوانید از کارت Prepaid خود خرید کنید، بسیاری از درگاه های معتبر اینترنتی و بسیاری از پایانه های فروش فروشگاهی به دلیل مسائل امنیتی از پذیرفتن کارت های Prepaid سر باز میزنند، شما در بسیاری از درگاه های خرید نمیتوانید خرید داشته باشید در صورتی که با داشتن کارت Debit این رقم به بالای 90% پذیرفتن میرسد.

  • 5- توانایی اجاره اتومبیل، خرید های آفلاین و ...

آیا تا کنون به هزینه های بالای حمل و نقل در خارج از کشور توجه کرده اید؟ آیا تا کنون خواسته اید با کرایه ماشین این هزینه ها را به حداقل برسانید؟ فقط با کارت Debit گلد میتوانید این کار را انجام دهید، اگر بخواهید با کارت Prepaid ماشین اجاره کنید و یا خرید آفلاین انجام دهید احتمالا به شما خواهند خندید.

  • 6- امکان گرفتن Reference Letter, Bank Statement

آیا تا کنون برای امور مختلف به سفارت های مختلف مراجعه کرده اید؟ همانطور که میدانید در برخی شرایط از شما Bank Statement یا Bank reference Letter تقاضا میکنند، این امر فقط با داشتن حساب بانکی بین المللی و داشتن کارت Debit میسر است. نه با کارت های هدیه Prepaid

  • 7- هزینه شارژ

اگر کارت Debit بخرید میتوانید از شرکت ایرانیکارت و یا هزاران صراف موجود در کشور بخواهید آن را شارژ کند، هر کدام کارمزد کمتری داشت را انتخاب و از طریق آن نسبت به شارژ حساب خود اقدام کنید، اما اگر از شرکت xyz کارت خود را بخرید باید فقط از طریق شرکتxyz اقدام کنید، اگر شرکت xyz کارمزد شارژ خود را 100 دلار اعلام کند و هزینه دلار را 50% بالای بازار اعلام کند شما مجبور به پرداخت خواهید بود چون راهکار دیگری نخواهید داشت.

  • 8- اینترنت بانکینگ

اینترنت بانکینگ حساب های متصل به کارت Debit هزاران ویژگی در اختیار شما میگذارند، اما کارت های Prepaid یا اینترنت بانکینگ ندارند و یا اگر داشته باشند فقط میتوانید موجودی حساب خود را ببینید.

  • 9- توانایی گرفتن کارت اضافه

معمولا با کارت Debit  میتوانید کارت اضافه درخواست دهید و سقف آن را تعیین کنید، کاری که با کارت های Prepaid به هیچ وجه امکان پذیر نیست.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت این کارت ها میتوانید با ما تماس بگیرید.

نظرات و سوالات

اشتراک:
  • هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر یا سوال به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 500 حرف باشد

عضویت در خبرنامه

پست الکترونیکی خود را در زیر وارد کنید تا خبرنامه های ایرانیکارت برای شما ارسال شود

با ما تماس بگیرید

ایرانیکارت

  دفنر مرکزی
021 2842 10  
031 3663 6057  
031 3663 2579 

 دفتر پخش تهران
021 2290 7208 

  آذربایجان شرقی و غربی
044 3343 6571 

  قم
025 3664 8248 

  شیراز
071 3234 3545 

  بندرعباس
076 3368 2319 

Chat Intercome

درباره ایرانیکارت

ایرانیکارت وبسایتی است که کوشش میکند خدمات مالی شما را به راحتترین، امن ترین و سریعترین روش انجام دهد. شما میتوانید خدمات مستر کارت، مستر کارت فیزیکی، مستر کارت مجازی، ویزا کارت، ویزا کارت فیزیکی، ویزا کارت مجازی، مستر کارت مجازی، مستر کارت هدیه، ویزا کارت هدیه، افتتاح حساب پی پال، خرید دلار پی پال، فروش دلار پی پال، وسترن یونیون، حواله وسترن یونیون، دریافت وسترن یونیون، کارت اعتباری و هرگونه خدمات ارزی دیگر را از ما دریافت کنید.