بیش از ۷ سال است با شماییم
مستر کارت افتتاح حساب پی پال صدورویزاکارت وسترن یونین
031-36636057 | 021-284210   با ما تماس بگیرید

تفاوت ویزا کارت و مسترکارت

تفاوت های ویزا کارت و مسترکارت در سالهای اخیر شاهد رشد نظام های پرداخت جهانی بوده ایم، شبکه هایی مانند ویزا، مسترکارت، امریکن اکسپرس، دسکاوری، یوینیون پی و ... این ها شبکه هایی هستند که هم اکنون در جهان در حال کار هستند و به مشتریان خدمات پرداخت بین المللی ارائه میکنند.

تفاوت ویزا کارت و مسترکارت
ویزا کارت و مسترکارت اصولا تفاوتی با هم ندارند. در ذیل نگاهی اجمالی به این دوشبکه میکنیم.

تفاوت های این نظام های پرداخت در کجاست؟
در درجه اول باید بدانیم که موارد یاد شده هیچ کدام به خودی خود بانک نیستند و شبکه هایی هستند مانند شبکه شتاب که همینک در ایران فعال است، اما فرق این شبکه ها با شبکه شتاب این است که به صورت جهانی کار میکنند از دور افتاده ترین روستا در افریقای جنوبی تا نیویورک شما به هر کجا که پا بگذارید ممکن است خودپرداز ویزا یا مستر کارت و یا پایانه فروش آن را ببینید.
بانک ها و موسسات مالی اعتباری ابتدا توسط شبکه ویزا کارت یا مستر کارت بازبینی شده و پس از اخذ مجوزهای لازم از این دو موسسه میتوانند ویزا کارت یا مسترکارت صادر کنند.

ویزا کارت و مسترکارت هر کجای دنیا به یک شکل !
قوانین بانک عامل، قوانین بانک مرکزی بانک عامل، قوانین ویزا کارت و مستر کارت همگی با هم تلفیق میشوند و تفاوت ها را می آفرینند. به زبان ساده تر این که ویژگی جزئی ویزا کارت و مسترکارت توسط بانک ها مشخص میشود به این ترتیب که ممکن است یک بانک ویزا کارت به ارز دلار بدهد اما بانک دیگری ویزا کارت به ارز درهم بدهد و بانک بعدی ویزا کارت با ارز یورو. هر بانک استاندارد دهی کارت ها خودش را دارد به عنوان مثال طبقه بندی کارت ها به کلاسیک، گلد و ... فقط کاربرد داخل بانکی دارد ممکن است یک بانک به ویزا کارت خودش که روزانه 2000 دلار سقف برداشت دارد نام "کلاسیک" بدهد و دیگری به این کارت نام ویزاکارت سفید را بدهد. همینطور ممکن است ویزا کلاسیک یک بانک سقف برداشت روزانه 1500 دلار داشته باشد و دیگری سقف برداشت 4000 دلار.
پس متوجه میشویم که در دنیای ویزا کارت و مسترکارت هیچ ویژگی ثابت و مشخصی وجود ندارد و این بانک ها هستند که کارت های خود را دسته بندی میکنند، نام گذاری میکنند و به مشتریان ارائه میکنند.

آیا فرقی بین شبکه های پرداخت از جمله ویزا کارت و مسترکارت وجود دارد؟
بله، بین شبکه های پرداخت تفاوت هایی وجود دارد مثلا شبکه دیسکاوری هیچوقت به گستردگی ویزا کارت و مستر کارت نیست. اما عموما 99% پایانه های ویزا کارت و مسترکارت یکی هستند و این دو شبکه گسترده ترین خدمات مالی دنیا را در پهنه جهان ارائه میکنند. اما باوری که به صورت عمومی وجود دارد این است که شبکه ویزا کارت در امریکا بهتر پاسخگویی دارد و مسترکارت در دیگر نقاط دنیا جوابگویی بهتری دارد. امریکن اکسپرس و دیسکاوری نیز پذیرندگی کمتری دارند، به طور کلی نرخ پذیرندگی به شرح زیر است:
72% پذیرنده ها ویزا کارت و مستر کارت و امریکن اکسپرس و دیسکاوری را قبول میکنند.
10.3% پذیرنده ها ویزا کارت و مسترکارت و امریکن اکسپرس را قبول میکنند (دیسکاوری را قبول نمیکنند)
7.7% پذیرنده ها ویزا کارت و مستر کارت و دیسکاوری را قبول میکنند (امریکن اکسپرس را قبول نمیکنند)
9.9% پذیرنده ها فقط ویزا و مسترکارت را قبول میکنند.
تعداد خیلی محدودی نیز فقط ویزا یا فقط مسترکارت را قبول میکنند.

ویزا بهتر است یا مسترکارت؟
هیچ کدام ارجحیت ندارند، هم اکنون شما هر دو نوع کارت را میتوانید از ایرانیکارت تهیه کنید و با آنها خرید های خود را انجام دهید، هنگامی که 99% پایانه ها مشترکا هر دو نوع کارت را قبول میکنند بهتر است اول جزئیات کارت ها بررسی کنید و اقدام به خرید کنید به عنوان مثال هم اکنون ایرانیکارت ویزا به ارز دلار ارائه میدهد و مستر کارت به ارز یورو. یا مثلا مسترکارت علاوه بر نوار مغناطیسی یک چیپ هم دارد اما ویزا کارت ندارد.
هر کارتی که شما سفارش دهید، در سفرها و خرید های بین المللی شما را دست تنها نخواهد گذاشت !

نظرات و سوالات

اشتراک:
  • هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر یا سوال به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 500 حرف باشد

عضویت در خبرنامه

پست الکترونیکی خود را در زیر وارد کنید تا خبرنامه های ایرانیکارت برای شما ارسال شود

با ما تماس بگیرید

ایرانیکارت

  دفنر مرکزی
021 2842 10  
031 3663 6057  
031 3663 2579 

 دفتر پخش تهران
021 2290 7208 

  آذربایجان شرقی و غربی
044 3343 6571 

  قم
025 3664 8248 

  شیراز
071 3234 3545 

  بندرعباس
076 3368 2319 

Chat Intercome

درباره ایرانیکارت

ایرانیکارت وبسایتی است که کوشش میکند خدمات مالی شما را به راحتترین، امن ترین و سریعترین روش انجام دهد. شما میتوانید خدمات مستر کارت، مستر کارت فیزیکی، مستر کارت مجازی، ویزا کارت، ویزا کارت فیزیکی، ویزا کارت مجازی، مستر کارت مجازی، مستر کارت هدیه، ویزا کارت هدیه، افتتاح حساب پی پال، خرید دلار پی پال، فروش دلار پی پال، وسترن یونیون، حواله وسترن یونیون، دریافت وسترن یونیون، کارت اعتباری و هرگونه خدمات ارزی دیگر را از ما دریافت کنید.