بیش از ۷ سال است با شماییم
مستر کارت افتتاح حساب پی پال صدورویزاکارت وسترن یونین
031-36636057 | 021-284210   با ما تماس بگیرید

تفاوت ویزا کارت های تقلبی با ویزا کارت های اصلی

مشخصات ویزا کارت های اصلی و ویزا کارت های تقلبی هرساله ویزا کارت های تقلبی بسیاری در سراسر جهان تولید میشوند و به دست مشتریانی میرسند که نمیدانند کارت آنها جعلی است. ممکن است شما یک کارت مجازی دریافت کرده باشید اما فروشنده خود برای شما کارتی صادر کرده باشد که اصلی نباشد و فقط به ویزا کارتی متصل باشد که در اصل وجود فیزیکی ندارد و فقط موجودیت مجازی دارد. در ایران به به دلیل تحریم های سخت و پیچیده متاسفانه این امور به شدت مشاهده شده است. کارت های مجازی که بی نام صادر میشوند اما صادر کننده کارت، کارتی را شخصا چاپ کرده و برای شما ارسال میکند، در ذیل برخی نشانه های ویزا کارت های اصلی را مشاهده میکنید:

چگونه یک کارت تقلبی را از اصل تشخیص دهید؟
با در نظر گرفتن موارد زیر میتوانید تا حدود کارت های اصل را از جعلی تمییز دهید.
 1.  لوگوی ویزا: لوگوی آبی و طلایی ویزا معمولا بر روی یک کادر سفید در یکی از گوشه های کارت ظاهر میشود، معمولا مکان این لوگو در سمت راست و پایین کارت است اما ممکن است این مکان به گوشه های دیگر تغییر کند.
 2. شماره کارت: شماره کارت 16 رقمی، این شماره برای شبکه ویزا با عدد 4 و برای مسترکارت با عدد 5 شروع میشود. شماره کارت به وضوح مشخص است و فاصله های منظم دارد.
 3. شماره BIN: 4 رقم شماره کارت شما دوباره در این مکان ظاهر شده است، بنابراین 4 رقم اول کارت شما باید عینا در این مکان ظاهر شده باشد، این عدد کد شناسایی بانک صادر کننده کارت است. BIN مخفف Bank Identification Number  است.
 4. تاریخ صدور: برخی ویزا کارت ها در این قسمت تاریخ صدور را مشخص میکنند.
 5. تاریخ انقضا: در این قسمت تاریخ اعتبار کارت مشخص میشود این تاریخ باید به صورت mm/yy نوشته شده باشد.
 6. نام دارنده کارت: در این قسمت باید نام به صورت برجسته نوشته شده باشد، هرچند در برخی کارتهای بی کیفیت این نام فقط به صورت چاپی مشخص شده باشد، دقت کنید چنانچه نام شما به صورت چاپی باشد هنگامی که روی آن دست میکشید باید پستی و بلندی را حس کنید.
 7. چیپ: برخی کارت های صادر شده از برخی بانکها دارای چیپ هستند.
 8. هولوگرام: برای ویزا هولوگرام کبوتر و برای مسترکارت هولوگرام لوگوی مسترکارت بر روی بیشتر کارتها ظاهر میشوند، این هولوگرام میتواند هر جای کارت باشد . هولوگرام بخشی از کارت است و قابل جدا شدن نیست.
 9. کارت های عمودی: برخی کارت ها عمودی هستند و نوشته های کوچکی دارند، در این کارت ها نوشته ها برجسته نیستند و پرینت لیزری شده اند.
 10. Mini Card: برخی کارت ها به صورت کوچک صادر میشود، این کارت ها معمولا الکترون هستند.
 11. نوار مغناطیسی: تمامی کارت ها باید این نوار مغناطیسی را داشته باشند، این نوار شامل تمامی اطلاعات دارنده حساب، اطلاعات حساب و کارت است هنگامی که شما در یک پایانه فروش (POS) کارت خود را میکشید رسیدی به شما میدهد که باید مطابق با مشخصات کارت باشد.
 12. محل امضا: مکانی است که صاحب کارت باید امضا کند، هنگامی که شما در فروشگاهی خرید میکنید و کارت خود را استفاده میکنید امضای شما با امضای کارت تطبیق داده میشود، در این محل شماره کارت یا 4 رقم آخر کارت دوباره ظاهر میشود، چنانچه این محل خش بردارد یا امضا تراشیده شود کلمه “void” ظاهر میشود و کارت از اعتبار ساقط میشود.
 13. CVV2(Card Verification Value 2): شماره VCC2 باید در یک کادر سفید در سمت راست کادر امضا مشاهده شود این عدد هنگامی به کار می آید که شما به صورت حضوری خرید نکنید مثلا در خرید های اینترنتی باید این کد را وارد کنید.

همیشه به ویزا کارتهایی که دریافت میکنید دقت کنید و تمامی 13 مورد را چک کنید.

نظرات و سوالات

اشتراک:
 • هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر یا سوال به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 500 حرف باشد

عضویت در خبرنامه

پست الکترونیکی خود را در زیر وارد کنید تا خبرنامه های ایرانیکارت برای شما ارسال شود

با ما تماس بگیرید

ایرانیکارت

  دفنر مرکزی
021 2842 10  
031 3663 6057  
031 3663 2579 

 دفتر پخش تهران
021 2290 7208 

  آذربایجان شرقی و غربی
044 3343 6571 

  قم
025 3664 8248 

  شیراز
071 3234 3545 

  بندرعباس
076 3368 2319 

Chat Intercome

درباره ایرانیکارت

ایرانیکارت وبسایتی است که کوشش میکند خدمات مالی شما را به راحتترین، امن ترین و سریعترین روش انجام دهد. شما میتوانید خدمات مستر کارت، مستر کارت فیزیکی، مستر کارت مجازی، ویزا کارت، ویزا کارت فیزیکی، ویزا کارت مجازی، مستر کارت مجازی، مستر کارت هدیه، ویزا کارت هدیه، افتتاح حساب پی پال، خرید دلار پی پال، فروش دلار پی پال، وسترن یونیون، حواله وسترن یونیون، دریافت وسترن یونیون، کارت اعتباری و هرگونه خدمات ارزی دیگر را از ما دریافت کنید.