آزمون PTE چیست؟

برای اقدام به هر گونه مهاجرت ( اقامتی، شغلی و یا تحصیلی ) فرد متقاضی باید در آزمون های خاص زبان شرکت نماید.آزمون های IELTS، TOEFL ، TOEIC و PTE پی تی ای از این دست آزمون های چند سطحی هستند.
آزمون Pearson Tests of English که به اختصار PTE خوانده می شود، آزمون زبان انگلیسی است که متقاضیان اپلای (پذیرش تحصیلی) و مهاجرت به بعضی از کشورها مثل استرالیا و کانادا می توانند نمره آن را به عنوان مدرکی که نشان دهنده وضعیت مهارت زبان آن ها می باشد، به دانشگاه ها، موسسات و سازمان های دولتی و مهاجرتی ارائه نمایند.

آزمون مبتنی بر کامپیوتر

این آزمون مبتنی بر کامپیوتر بر اساس زبان انگلیسی است. شرکت کنندگان در این آزمون افراد غیر انگلیسی زبان هستند که قصد تحصیل و یا اقامت در کشورهای انگلیسی زبان را دارند. این آزمون مشابه سایر آزمون های زبان آیلتس و تافل، چند مهارت را می سنجد. آزمون پی تی ای شامل چهار مهارت اصلی خواندن، نوشتن، گوش دادن و سخن گفتن می باشد.

آزمون در یک جلسه خواهد بود

آزمون PTE در یک جلسه انجام می شود و 3 ساعت طول می کشد و آزمون دهنده در یک محیط آرام در مقابل یک کامپیوتر نشسته و به سوالات آزمون پاسخ می دهد. یکی از مزیت های این آزمون این است که شما نتایج را حدودا تا 5 روز بعد از آزمون دریافت می کنید.

کدام دانشگاه های جهان نتیجه آزمون PTE را می پذیرند؟

  • لیست دانشگاه های پذیرنده مدرک

جهت کسب اطلاع از اینکه آیا دانشگاه مقصدتان نتیجه آزمون PTE را به عنوان نمره زبان می پذیرد یا خیر، می توانید از طریق صفحه Who Accepts It وب سایت رسمی PTE نام کشور و شهری که دانشگاه مقصدتان در آن واقع شده وارد نمایید تا لیست دانشگاه هایی که نمره این آزمون را می پذیرند مشاهده نمایید. برای رفتن به وبسایت بر روی این جعبه کلیک کنید.

  • مطمئن شدن از طرف دانشگاه

با این وجود، توصیه اکید ما این است که به این فهرست بسنده نکنید و حتماً پیش از اقدام به ثبت نام در PTE، پذیرش یا عدم پذیرش نمره این آزمون را با دانشگاهی که می خواهید برای آن اپلای کنید، چک نمایید.
چرا که تنها منبع موثق در این رابطه، وب سایت دانشگاه مقصد یا مسئولین دانشگاه (در پاسخ به مکاتبه شما) می باشند.

آیا آزمون PTE در ایران برگزار می شود؟

  • پاسخ این سوال منفی است.

از این رو بر خلاف آزمون IELTS و TOEFL-iBT که این امکان را دارید تا در داخل کشور در این آزمون شرکت نمایید، برای شرکت در آزمون PTE می بایست به کشور های دیگر سفر کنید.

 

  • راه حل؟

شما می توانید از طریق صفحه TEST CENTERS وب سایت PTE فهرست این کشور ها را مشاهده نمایید. در حال حاضر این آزمون در کشور های آذربایجان، عراق، ترکیه و امارات متحده عربی برگزار می‌شود.

تفاوت آزمون PTE با آزمون های تافل iBT و آیلتس چیست؟

متقاضیان شرکت در آزمون PTE، دلایل متفاوتی برای انتخاب این آزمون به جای تافل یا آیلتس دارند. برخی از مهمترین وجوه تمایز این آزمون ها بدین شرح است:

آزمون PTE چیست؟
تعداد آزمون های بالا
تعداد دفعات برگزاری آزمون بسیار زیاد است. به طوری که قدرت انتخاب شما برای شرکت در آزمون در یک تاریخ مشخص بسیار بالاست. هرچند توصیه همیشگی ما این هست که هر چه زودتر در آزمون شرکت کنید، احتمال این که بتوانید مراحل بعدی را بهتر برنامه ریزی کنید، بیشتر است.
منابع مشخص
آزمون PTE منابع گسترده ای جهت مطالعه ندارد. برخلاف آزمون تافل و IELTS که انواع و اقسام منابع و مراجع برای آن وجود دارد، رفرنس های آزمون PTE محدود به نمونه های موجودی است که در خود وبسایت این آزمون در دسترس است. شایان ذکر است که بنا به تایید وب سایت PTE، مطالعه همین نمونه های موجود در سایت برای شرکت در آزمون کافیست. البته این خود می تواند نوعی اشکال و نقیصه برای این آزمون باشد و دلیل آن جدید بودن این نوع آزمون است.
نقطه ضعف این آزمون
بزرگ ترین نقص آزمون PTE عدم گسترش پذیرش نمره آن مشابه با آزمون های IELTS و TOEFL iBT و همینطور عدم برگزاری این آزمون در داخل کشور می باشد. هرچند این روند در حال تغییر و بهبود است و این آزمون به تدریج در حال معرفی خود به عنوان یک آزمون معتبر و پذیرفته شده در سرتاسر جهان می باشد.
به پرداخت هزینه آزمون PTE نیاز دارید؟

اگر میخواهید هزینه آزمون PTE خود را پرداخت کنید‌، ابتدا ثبت نام کرده، سپس درخواست خود را ثبت کنید.

ثبت نام

by Anonymous on ایرانیکارت