ثبت نام آزمون PTE (60 لیر تخفیف)

آزمون PTE چیست؟

برای اقدام به هر گونه مهاجرت ( اقامتی، شغلی و یا تحصیلی ) فرد متقاضی باید در آزمون های خاص زبان شرکت نماید. آزمون های IELTS، TOEFL ، TOEIC و PTE پی تی ای از این دست آزمون های چند سطحی هستند.
آزمون Pearson Tests of English که به اختصار PTE خوانده می شود، آزمون زبان انگلیسی است که متقاضیان اپلای (پذیرش تحصیلی) و مهاجرت به بعضی از کشورها مثل استرالیا و کانادا می توانند نمره آن را به عنوان مدرکی که نشان دهنده وضعیت مهارت زبان آن ها می باشد، به دانشگاه ها، موسسات و سازمان های دولتی و مهاجرتی ارائه نمایند.

هزینه ی آزمون PTE ترکیه، 880 لیر است که میتوانید ووچر آن را با تخفیف ویژه با مبلغ 820 لیر از ایرانیکارت تهیه کنید.

ثبت نام آزمون
پایین ترین نرخ ثبت نام و تکمیل آن به صورت آنی
ثبت نام آزمون PTE (60 لیر تخفیف)

آیا آزمون PTE در ایران برگزار می شود؟

  • پاسخ این سوال منفی است.

برخی از آزمون های زبان انگلیسی مانند آیلتس و تافل  در ایران نیز امکان برگزاری دارند اما آزمون PTE در ایران برگزار نمی شود؛ به همین دلیل متقاضیان باید به کشورهایی که برگزار کننده این آزمون هستند سفر کنند. شما می توانید در سایت آزمون PTE در بخش مربوط به کشورهای برگزار کننده آزمون PTE ، کشور خود را انتخاب نمایید.
در حال حاضر کشور های همسایه ایران مانند ترکیه، آذربایجان، عراق و امارات متحده عربی امکان برگزاری این آزمون را دارند و مورد استقبال بسیاری از دانشجویان قرار گرفته اند.

کدام دانشگاه های جهان نتیجه آزمون PTE را می پذیرند؟

  • لیست دانشگاه های پذیرنده مدرک

جهت کسب اطلاع از اینکه آیا دانشگاه مقصدتان نتیجه آزمون PTE را به عنوان نمره زبان می پذیرد یا خیر، می توانید از طریق صفحه Who Accepts It وب سایت رسمی PTE نام کشور و شهری که دانشگاه مقصدتان در آن واقع شده وارد نمایید تا لیست دانشگاه هایی که نمره این آزمون را می پذیرند مشاهده نمایید. برای رفتن به وبسایت بر روی این جعبه کلیک کنید.

  • مطمئن شدن از طرف دانشگاه

با این وجود، توصیه اکید ما این است که به این فهرست بسنده نکنید و حتماً پیش از اقدام به ثبت نام در PTE، پذیرش یا عدم پذیرش نمره این آزمون را با دانشگاهی که می خواهید برای آن اپلای کنید، چک نمایید.
چرا که تنها منبع موثق در این رابطه، وب سایت دانشگاه مقصد یا مسئولین دانشگاه (در پاسخ به مکاتبه شما) می باشند.

تفاوت آزمون PTE با آزمون های تافل iBT و آیلتس چیست؟

متقاضیان شرکت در آزمون PTE، دلایل متفاوتی برای انتخاب این آزمون به جای تافل یا آیلتس دارند. برخی از مهمترین وجوه تمایز این آزمون ها بدین شرح است:

آزمون PTE چیست؟
به پرداخت هزینه آزمون PTE نیاز دارید؟

اگر میخواهید هزینه آزمون PTE خود را پرداخت کنید‌، ابتدا ثبت نام کرده، سپس درخواست خود را ثبت کنید.

ثبت نام

سوالات متداول

بستگی به این دارد که در کدام کشور آزمون برگزار میشود. برای ثبت نام در PTE ترکیه این هزینه ، 880 لیر است که میتوانید ووچر آن را با تخفیف ویژه با مبلغ 820 لیر از ایرانیکارت تهیه کنید.

در حال حاضر خیر. اغلب ایرانیان برای شرکت در این آزمون به ترکیه سفر میکنند.

در ایرانیکارت ثبت نام کنید، از طریق پنل کاربری وارد بخش مربوطه شوید، معادل ریالی را پرداخت آنلاین کنید و تمام.

در روزها و ساعات کاری ایرانیکارت، کمتر از 3 ساعت. در روز های تعطیل نهایتا 24 ساعت.

اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.